1
2
previous arrow
next arrow

Pytany o to, czy wobec przejściowych kłopotów z dofinansowaniem porzuci plany inwestycyjne dla ulic Mickiewicza i Ogrodowej, burmistrz Jerzy Zakrzewski zdecydowanie zaprzeczył. I rzeczywiście – choć było trochę niepewności, to teraz już wiadomo, że inwestycja nijak nie wypadła z planów.

To przebudowy ulic ważne i od dłuższego czasu oczekiwane. Choć mieszkańcy Ogrodowej i Mickiewicza od lat mieli pod domami asfalt, to nawierzchnia ta przez lata została już nadgryziona przez ząb czasu. Poza tym cała tutejsza drogowa infrastruktura na pierwszy rzut oka wygląda już jak pozostałość minionej epoki, bo dziś buduje się trochę inaczej i urządza przestrzeń bardziej solidnie. Przebudowa ulic da szansę na taką przemianę. Będzie to przy tym inwestycja w tę część miasta, gdzie dość długo trzeba było czekać na gruntowne remonty dróg. Teraz to się zmienia. Deklaracje dotyczące przebudowy Mickiewicza i Ogrodowej będą zrealizowane.

Klamka zapadła. 13 grudnia burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę na roboty budowlane dotyczące przebudowy odcinka ulicy Adama Mickiewicza oraz odcinka ulicy Ogrodowej w Kłobucku przez firmę z Lipia Śląskiego. W ramach inwestycji ulica Mickiewicza zostanie sfrezowania, następnie odbudowana na nowo wraz z całą podbudową drogi, asfaltem, wymianą krawężników oraz kostki brukowej. Podobne działania dotyczyć będą ulicy Ogrodowej, choć tu przewidziano wymianę tylko części krawężników, które się już nie nadają. Inwestycja trochę potrwa, bo przewidziano jej zakończenie w czerwcu bieżącego roku. Niemniej po dłuższym oczekiwaniu na roboty drogowe te miesiące powinny teraz minąć dość szybko.

Inwestycja będzie realizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 256 859,89 zł. To połowa kosztów kwalifikowanych. Całkowita wartość robót budowlanych ma wynieść 2 621 339,33 zł.