1
2
previous arrow
next arrow

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień. Ma ona szczególne znaczenie nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. To właśnie ta piękna okazja była powodem ceremonii, która odbyła się 28 września w Gminie Popów. Podczas uroczystości wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Popów. 

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze. To wzór i piękny przykład dla innych, którzy dzisiaj decydują się związać węzłem małżeńskim.

Podczas uroczystości medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, upominki oraz kwiaty wręczali: Jan Kowalik – Wójt Gminy Popów, Ewa Kardas – Bernaś – Sekretarz, Henryk Wróż – Przewodniczący Rady Gminy oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Emilia Krawczyk.

Wójt Gminy Popów  Jan Kowalik pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie.

Lista jubilatów:

Marianna i Stanisław Ślusarczykowie

Teresa i Zygmunt Oziembałowie

Krystyna i Teodor Idzikowscy

Heronima i Ryszard Syskowie

Krystyna i Zenon Idzikowscy

Marianna i Wiesław Łakomi

Danuta i Józef Troninowie

Ryszarda i Marek Michalscy

Daniela i Kazimierz Waszczykowie

Zofia i Adam Choberowie

Krystyna i Andrzej Ulatowscy

Krystyna i Henryk Konieczni 

Zofia i Józef Bernasiowie

Irena i Jan Radkowie

Barbara i Józef Derkowie

Teresa i Roman Pąklakowie

Alicja i Roman Leszczyńscy

Janina i Stefan Szmiglowie

Maria i Józef Pokorscy