1
2
previous arrow
next arrow

28.10.2022 r. odbyła się uroczysta Gala Wolontariuszy w ramach Projektu ,,Centrum Integracji i Aktywności Społecznej” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku. Burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz sekretarz Sylwia Piątkowska w ramach podziękowań wręczyli Paniom Wolontariuszkom statuetki wraz z upominkami.

Wolontariuszki, to uczestniczki Projektu oraz mieszkanki Gminy, które aktywnie pracowały na rzecz społeczności lokalnej w okresie ostatnich dwóch lat. Angażowały się między innymi w udzielanie korepetycji, wspieranie osób niepełnosprawnych, wykonywanie prac porządkowych i innych. Dodatkowo współorganizowały spotkania integrujące uczestników projektu ze społecznością lokalną.

Burmistrz Jerzy Zakrzewski powiedział, że wzajemna pomoc, chęć dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi uczestnikami Projektu spowodowała, że Wolontariuszki rozwinęły nie tylko swoje umiejętności społeczne i interpersonalne, ale przede wszystkim wykształciły w sobie umiejętność niesienia bezinteresownej pomocy innym osobom, co w konsekwencji niesie pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej społeczności lokalnej. 

Gratulujemy wszystkim Wolontariuszkom i trzymamy kciuki za kolejne równie wspaniałe inicjatywy!