1
2
previous arrow
next arrow

Gmina Popów skorzystała z dostępnych funduszy rządowych i zrealizowała trzy ważne dla mieszkańców inwestycje. Niedawno dokonano ich oficjalnego otwarcia.

Rządowe środki w niespotykanej ilości kierowane są dziś do polskich gmin. Płyną szerokim strumieniem poprzez kilka programów, w tym i za pośrednictwem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przy pomocy środków z RFIL w gminie Popów ukończono niedawno przebudowę drogi gminnej w Dębiu. Środki rządowe pokryły 400 tysięcy złotych z blisko 1,3 miliona złotych wartości tego zadania. Również dzięki środkom rządowym gmina zdołała zgromadzić potrzebne środki na realizację budowy boiska sportowego typu „orlik” w Zawadach. Boisko powstało z całą niezbędną infrastrukturą i już od jesieni służy młodzieży. Ale możliwość korzystania z niego jest także otwarta dla całej społeczności wsi i gminy. Dofinansowanie z kolei z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg pozwoliło ukończyć drogę gminną w Antoniach. Mieszkańcy mają teraz bardziej dogodny dojazd, bo zmieniły się parametry tej ważnej dla nich ulicy.

Inwestycje otwierano uroczyście, z udziałem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego – posła Szymona Giżyńskiego, wicewojewody śląskiego Rafała Magdziarza oraz wójta gminy Jana Kowalika. Wagę realizacji tego rodzaju zadań podkreślił w swej wypowiedzi minister Szymon Giżyński.

– Dzięki rozwojowi infrastruktury drogowej dzieci, młodzież i dorośli mogą bez problemu dojechać do teatru, biblioteki, filharmonii i oczywiście do gminnych ośrodków kultury. Dobra infrastruktura drogowa sprzyja więc też rozwojowi kultury – mówił wiceminister w Popowie. – Cieszę się, że swoimi rekomendacjami przyczyniłem się do pozyskania przez władze gminy rządowego wsparcia na realizację tych niezbędnych dla mieszkańców inwestycji  – podkreślił Szymon Giżyński.

Inwestycje w infrastrukturę to zawsze też ta najbardziej oczekiwana przez mieszkańców forma działalności gminy. To realnie poprawia warunki codziennego funkcjonowania i życia, ułatwia dojazdy do pracy, szkoły, do sklepu. Zresztą w naszych czasach złe drogi są już bardzo źle przez ludzi widziane. Nie jest przypadkiem, że tę tak oczywistą potrzebę zaspokaja się obecnie w szybszym niż dawniej tempie, z dużym udziałem szeregu funduszy rządowych. A jak pokazuje przykład z Popowa, środki kierowane do gmin pomagają budować nie tylko drogi, ale i inną kluczową infrastrukturę. Jak choćby nowoczesne boiska przy szkołach.