1
2
previous arrow
next arrow

Wielkie gratulacje dla Filipa Rubika. Uczeń czwartej klasy szkoły w Złochowicach okazał się mistrzem polskiej ortografii.

Dyktando to nie było jakimś tam lokalnym konkursem, ale poważną rywalizacją, z udziałem wielu uczestników, odbywająca się pod poważnym nadzorem organizacyjnym. To ważne, bo świadczy po prostu o skali sukcesu Filipa Rubika, ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach. X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zorganizowane zostało w różnych województwach przez Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. 17 listopada w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa podsumowująca wyniki dyktanda w naszym regionie. Wydarzenie to uświetniła swoją obecnością Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty. To ona wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu ortograficznego. Do zgromadzonych z ekranu przemówiła również poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, która podkreśliła, jak ważne jest pielęgnowanie poprawności językowej, kultury i historii narodowej.

Filip Rubik, uczeń czwartej klasy ze Złochowic, zajął w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VI. Spisał się więc lepiej niż wielu starszych kolegów. Dzięki zwycięstwu uzyskał też oficjalny tytuł Laureata Konkursu. Tylko gratulować!