1
2
previous arrow
next arrow

Szkoła w Kamyku w końcu października uroczyście obchodziła swoje 60-lecie. Było to wielkie święto dla całej społeczności szkolnej i lokalnej.

Historia oświaty w Kamyku jest oczywiście starsza. Na przykład po wojnie dzieci uczyły się w budynku dworku. Wszystko to jednak nie były warunki, które odpowiadałyby potrzebom solidnej edukacji. Dlatego w 1957 roku na zebraniu wiejskim podjęto decyzję, że trzeba wznieść szkołę z prawdziwego zdarzenia. Budowa rozpoczęła się z początku 1960 roku. Tu sporo włożyła lokalna społeczność. Mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu na budowę części dochodów, a wielu zakasało rękawy – i w tak zwanym czynie społecznym wykonywali mnóstwo niezbędnych prac. Gmach był gotowy w 1962 roku i 4 listopada został oddany do użytku. Do dziś upłynęło od tamtej pory właśnie 60 lat. Potem szkoła przechodziła jeszcze różne zmiany organizacyjne i poszerzała swoją bazę. Dziś funkcje jako Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku.

Uroczystość 60-lecia urządzono 22 października. Rozpoczęła ją msza święta w kościele parafialnym. Następnie, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Kamyk, wszyscy przeszli do sali gimnastycznej szkoły. Tu spotkali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci i liczni goście. Życzenia z okazji jubileuszu placówki złożył na ręce dyrektor Barbary Jury burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Życzeń i ciepłych słów tego dnia było zresztą sporo. Dzieci szkolne odwdzięczyły się wszystkim gościom bogatym programem artystycznym. Występowali również absolwenci. Sporo uwagi poświęcono historii szkoły.

Tego rodzaju rocznice zawsze są okazją do wspomnień. W szkole przygotowano wiele, by wszystkich do nich pobudzić. Przygotowano specjalne galerie, zdjęcia nauczycieli, bogate kroniki szkoły, mnóstwo zdjęć pamiątkowych. Ale nie tylko zdjęcia zachęcały do wspomnień. Najlepiej w tej roli i tak sprawdza się zawsze spotkanie po latach. Kto nie odpuścił okazji i przybył na szkolny jubileusz, miał okazję spotkać znajome twarze i powspominać razem.

Placówka, podejmując gości, była oczywiście przygotowana na ich obecność. Rada rodziców stanęła na wysokości zadania i przygotowała słodki poczęstunek. Wszyscy zaangażowani w organizację jubileuszu zrobili wiele, by wydarzeniu temu towarzyszyła niezapomniana atmosfera.

– Niezmiernie cieszymy się, że szkoła nie tylko edukuje kolejne pokolenia, ale również stale się rozwija. Dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom życzymy kolejnych lat sukcesów – podsumowuje burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.