1
2
previous arrow
next arrow

W dniu 2 listopada 2022 r. mieszkanka Gminy Opatów Pani Stanisława Cipcińska z  Wilkowiecka obchodziła piękny jubileusz 100 – lecia urodzin. Z tej okazji gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha Dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Szewczuka, Radnego Grzegorza Idasza i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszki Paruzel. W imieniu Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego list gratulacyjny wręczył Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. Zacnej Jubilatce został również przekazany list gratulacyjny oraz życzenia od Prezesa Rady Ministrów RP Pana Mateusza Morawieckiego. 

Setna rocznica urodzin to także doskonałą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z życia Jubilatki. Stanisława Cipcińska urodziła się 2 listopada 1922 r. w Wilkowiecku jako dziecko Michaliny i Adama Słomianów. W 1940 r. Wilkowiecko częściowo zostało wysiedlone i Stanisława wraz z rodziną, przyjaciółmi oraz innymi mieszkańcami trafiła na Ziemie Zachodnie do obecnej Piławy Górnej i tam pracowała w gospodarstwie, którym zarządzali Niemcy. W 1941 r. wzięła ślub z Mieczysławem Cipcińskim. W 1956 r. Stanisława powróciła wraz z rodziną do Wilkowiecka i zamieszkała w części wybudowanego przez siebie domu. Stanisława przez całe swoje życie bardzo ciężko pracowała. Mimo całego trudu nigdy nie narzekała. Lubiła pomagać innym i czyniła to zawsze z uśmiechem. Gromadziła wokół siebie ludzi, miała wielu przyjaciół, których często odwiedzała i dzieliła się radością. Uwielbiała śpiewać! Jak mało kto zna różne piosenki i bez pomyłki potrafi wyśpiewać do 6 zwrotek. Każde spotkanie rodzinne jest okraszone jej ulubionymi utworami, które przywołują historie z czasów wojny oraz miłości. Stanisława cieszy się z licznej rodziny.  Doczekała się 6 dzieci, 10 wnuków, 18 prawnuków oraz 6 praprawnuków. 

Szanownej Jubilatce życzymy dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu i aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości otaz miłości osób bliskich.