1
2
previous arrow
next arrow

Dzieci z zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei bawiły się na zabawie karnawałowej kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych.

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 10 stycznia. Dzieci bawiły się wspólnie w sali gimnastycznej. Aby miejsce to miało godny karnawału wygląd, wcześniej wiele osób trudziło się nad jego udekorowanie. Opłacało się. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy.

Zabawy taneczne poprowadzili dla młodych balowiczów Damian Banasiak i Paweł Maźniak. Udanie, bo radości i śmiechu było sporo. Dzieci bawiły się przy dziecięcych przebojach, a do tego chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Były więc kolorowe pociągi, szalone pląsy, była też nauka tańca i układów tanecznych. Wszystko wprawiło wszystkich w karnawałowy nastrój.

Ponieważ bal karnawałowy ma swe specyficzne wymagania, dzieci przyszły na niego dobrze przygotowane. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek, można więc było spotkać w sali balowej wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, kotki, ale też policjantów, piratów, strażaków, a nawet Spider-Mana i Batmana.

Ruch wymaga energii, więc podczas zabawy zadbano też o przerwy na małe co nieco. Słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice, podobał się maluchom nie mniej niż zabawy przy muzyce. Krótko mówiąc: dzień ten przyniósł wiele radości przedszkolakom, które mogły podczas balu spędzić czas w miłej atmosferze. Słowa uznania dla wszystkich dorosłych, którzy o to zadbali.