1
2
previous arrow
next arrow

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pankach skorzysta z grantu, dzięki któremu przygotowane będzie specjalne miejsce dla uczniów. Jakie?

Prowadzona przez gminę Panki Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Pankach wzięła udział w programie grantowym, który prowadzą Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Tegoroczna, czwarta już edycja programu „WzMOCnij swoje otoczenie” ma grupę laureatów w powiecie kłobuckim. W tym szczególnym gronie znajduje się także szkoła w Pankach. Ciekawe jest to, na co pozyskane środki zostaną przeznaczone.

Pozyskany grant pozwoli na modernizację sali terapii oraz powstanie strefy ciszy i harmonii w szkole. Brzmi intrygująco? To prawda! Głównym celem projektu, który chce zrealizować szkoła, jest odnowienie i modernizacja sali terapii pedagogicznej, a także specjalne zagospodarowanie sąsiadującej z nią przestrzeni szkolnej dla uczniów. Powstanie miejsce, z którego będzie można korzystać, gdy będzie się potrzebować spokoju, skupienia. Taka strefa ciszy i harmonii w szkole – w postaci odnowionej sali terapii – będzie przede wszystkim miejscem przyjaznym, przytulnym, miłym. Terapia i nauka będą się w nim przeplatać z zabawą i relaksacją. Nowo powstała strefa ciszy i harmonii pozwoli uczniom placówki na odizolowanie się od hałasu i nadmiaru bodźców.

Takie ciekawe projekty możliwe są właśnie dzięki programowi grantowemu „WzMOCnij swoje otoczenie”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie finansowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Korzystają jednostki gminne, jak szkoły, biblioteki, domy kultury. Ale po środki z powodzeniem mogą sięgać także organizacje pozarządowe, straże pożarne i tak dalej. Promowane są właśnie projekty ciekawe i ważne dla lokalnej społeczności lub jej części. Liczy się, by dotyczyły edukacji, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, ochrony zwierząt, by prowadziły do rozwoju przestrzeni publicznej, pozwalały chronić środowisko naturalne i zdrowie. Nie wszystko jednocześnie – po prostu zakres programu jest bardzo obszerny i wiele dobrych pomysłów się w nim zmieści. Powinno je łączyć jedno: zmiany w otoczeniu dzięki środkom z grantu powinny być ważne i długotrwałe.