1
2
previous arrow
next arrow

Mikołajki, Boże Narodzenie – to czas wręczania prezentów. Dla dzieci, zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami, to ważne chwile radości. Zadbano o nie w Kłobucku.

Podobnie jak w poprzednich latach burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski wręczył mikołajkowe prezenty mieszkającym na terenie gminy dzieciom z niepełnosprawnościami. Spotkanie pełne prezentów odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Wł. Sebyły w Kłobucku. Na zaproszenie przybył – jak zapewniono maluchy – prawdziwy Święty Mikołaj wraz z ekipą Elfów. Stworzono też miłą atmosferę, którą uzupełniono muzyką w wykonaniu Julii Szymczyńskiej, Błażeja Kozackiego i Mai Pokorskiej.

Burmistrz Jerzy Zakrzewski podkreśla, że tego rodzaju świąteczna inicjatywa służy stworzeniu miłej atmosfery, w ramach której pokazuje się dobitnie, że niepełnosprawność nie wyklucza z życia, że wszyscy, bez względu na to, że się czymś różnimy, mamy najważniejszą wspólną cechę: żyjemy, czujemy, odczuwamy i tak samo radośnie świętujemy. Mamy przy tym takie same potrzeby, marzenia i oczekiwania. Wspólnie spędzone chwile były tu miłe dla obu stron. Burmistrz zaznaczył, że miło było spotkać się z dziećmi po raz kolejny w atmosferze świąt i wśród świątecznych podarków. Podziękował też za liczne przybycie i wspólne świętowanie.