1
2
previous arrow
next arrow

W grudniu w Szkole Podstawowej w Waleńczowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Laureatom nagrody wręczał wójt Bogdan Sośniak.

Eliminacje gminne odbyły się w szkole w Waleńczowie 9 grudnia. Organizatorem Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego jest tradycyjnie Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W organizacji etapu gminnego brał udział Zarząd Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Opatowie.

Celem tego rodzaju konkursów jest przede wszystkim zainteresowanie młodego pokolenia tematyką pożarniczą. Chodzi zarówno o działalność ochotniczą strażaków, jak i o podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. Stosownie do wieku jest to wyrażane poprzez plastykę, więc przy okazji rozwija się też zdolności dzieci w tym zakresie. Z góry założona tematyka konkursu to udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz prowadzenie przez nie działalności prewencyjnej.

Po rozstrzygnięciu konkursu przyszedł moment nagrodzenia laureatów. Odbyło się to 14 grudnia z udziałem wójta gminy Opatów Bogdana Sośniaka. Warto tu dodać, że wójt jest jednocześnie działaczem strażackim – konkretnie prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagradzaniu najlepszych asystował również Komendant Gminny – Adam Pawelak. Laureaci konkursu na etapie gminnym będą mieli szansę powalczyć o dobre miejsca na wyższym szczeblu ogólnopolskiego konkursu.