1
2
previous arrow
next arrow

Gmina Popów pozyskała dofinansowanie w wysokości 40 000,00 zł. ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2022 roku na zadanie pn. Doposażenie placu zabaw przy Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Więckach. 

Był to szczególnie ważny projekt, ponieważ skierowany do najmłodszych mieszkańców, dla których Gmina chce stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju. Plac zabaw został wyposażony w urządzenia do gier edukacyjnych tj. piłkarzyki oraz urządzenia o charakterze sprawnościowym: zestaw wielofunkcyjny, huśtawkę typu bocianie gniazdo dla najmłodszych dzieci oraz piaskownicę. 

 

Cel zadania został w pełni zrealizowany. Ważne było to, aby udało się stworzyć dzieciom bezpieczne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Doposażenie placu zabaw w nowoczesne urządzenia nie tylko podniesie atrakcyjność terenu szkoły, ale także umożliwi integrację mieszkańców w każdym wieku. Wiemy, jak ważne jest spędzanie wolnego czasu już od najmłodszych lat na świeżym powietrzu i z możliwością swobodnej zabawy z rówieśnikami. 

 

Mamy nadzieję, że nowy plac zabaw zachęci najmłodszych mieszkańców Więcek i okolic do odwiedzania i sprawdzania nowych atrakcji, a starszych do przypominania sobie i testowania, jak wspaniale i emocjonująco spędza się czas na grze w piłkarzyki!