1
2
previous arrow
next arrow

W niedzielę 25.09. odbył się XXVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG KRZEPKICH TAURON RUN 2022 IM. KAZIMIERZA ZEMBALI. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 startem najmłodszych biegaczy. Dziewczęta i chłopcy, zgodnie z kolejnością wiekową, startowali w poszczególnych biegach, a na najwytrwalszych śmiałków czekał bieg finałowy na 10 km ulicami miasta Krzepice. 

 

Uhonorowani zostali trzej najlepsi biegacze oraz trzy najszybsze biegaczki, otrzymując za miejsce pierwsze 700 zł oraz puchar i dyplom, za miejsce drugie 500 zł oraz puchar i dyplom, a za miejsce trzecie 300 zł i także puchar oraz dyplom. 

 

Jednym z kluczowych elementów wydarzenia była licytacja pamiątek, m.in. piłek i koszulek z podpisami znanych zawodników piłki nożnej oraz siatkówki. Podczas niej udało się zgromadzić ponad 7 tys złotych, które zostały przekazane na leczenie Zosi Malichy, chorującej na SMA. Liswarta Krzepice przekazała także na dodatkową licytację koszulkę, która uzyskała aż 2600 zł, a kwota ta została przeznaczona na leczenie chorującej na raka trzustki Wioletty Ignasiak. 

 

Partnerem Generalnym całego wydarzenia był Tauron, a współorganizatorem Fundacja Lar.Go Razem Możemy Więcej. Ufundowali oni dodatkowe nagrody dla najlepszego biegacza i biegaczki z gminy Krzepice. 

 

Patronat Medialny nad biegiem objął także Twój Kurier Powiatu.