1
2
previous arrow
next arrow

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie ma od tego roku do dyspozycji przydatny obiekt sportowy. To nowe boisko wielofunkcyjne. Można na nim ćwiczyć, grać – po prostu prowadzić lekcje wychowania fizycznego lub sportowe zajęcia pozalekcyjne.

Tę ważną inwestycję w sportowy rozwój miejscowych dzieci i tutejszej młodzieży szkolnej oficjalnie oddano do użytku lokalnej społeczności 25 września. Odbyło się to w niedzielę, bo wydarzeniu nadano charakter spotkania uczniów, nauczycieli i rodziców w festynowej atmosferze. To naturalne – w końcu była świetna okazja do świętowania.

 

W oficjalnej ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli ważni goście. Tej miłej formalności dopełniła poseł Lidia Burzyńska, reprezentująca wiceministra i posła Szymona Giżyńskiego dyrektor jego biura Grażyna Matyszczak, ze strony samorządu burmistrz Jerzy Zakrzewski, radni Marcin Wojtysek i Barbara Ziętal, a ze strony szkoły – dyrektor Małgorzata Wieczorek.

 

Festyn szkolny miał spory rozmach. Zupełnie naturalne, że wystąpiły na nim dzieci szkolne. Natomiast młode pokolenie zostało na scenie wsparte także przez dorosłych i doświadczonych już artystów. Przed widownią zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kłobuckiej, Zespół Śpiewaczy ,,Łobodnianki”, a także Izabela i Krzysztof Wypychowie oraz Jagoda i Sebastian Wypychowie. Dla wielu niespodzianką był występ samego burmistrza. Jerzy Zakrzewski pojawił się na scenie w ramach trio – wraz z Tomaszem Kasprzykiem i Adamem Stasińskim.

 

Miło wspomnieć, że podczas festynu sprzedawane były cegiełki. Kto się zdecydował na ich nabycie, mógł liczyć na nagrody. Tymi głównymi były: rower górski oraz voucher na dwudniowy pobyt w Hotelu Moutain Crystal w Wiśle. Nagrody ufundowała Fundacja LAR.GO Razem Możemy Więcej.