1
2
previous arrow
next arrow

Dla dzieciaków, w których gronie są i takie młode osoby, dla których niedawno rozpoczął się ich pierwszy rok w przedszkolu, taki Dzień Przedszkolaka musi być dużym przeżyciem. W gminie Kłobuck święto to obchodzono we wszystkich placówkach, w których są oddziały przedszkolne.

Dorosłych gotowi jesteśmy zrozumieć, jeśli przyznają się, że nie wiedzą, kiedy w kalendarzu przypada Dzień Przedszkolaka. Wystarczy, że teraz dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych w Kłobucku i w sąsiednich miejscowościach wiedzą, że święto to obchodzi się 20 września. Dla części z nich mogło to być pierwsze ważne święto obchodzone w przedszkolnym gronie. W ich wieku takie wydarzenia zawsze zapadają w pamięć. Dorosłym wyjaśnijmy, że Dzień Przedszkolaka to święto dość nowe, ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. To święto ogólnokrajowe, polskie.

 

W Dniu Przedszkolaka na dzieci czekają różne niespodzianki. W tym roku do każdego z przedszkoli w gminie zawitali też specjalni goście. To burmistrz Jerzy Zakrzewski, sekretarz Sylwia Piątkowska oraz dyrektor Fundacji LAR.GO Razem Możemy Więcej Katarzyna Karkoszka-Jurczyk. Goście w takim dniu nie mogli oczywiście przybyć w odwiedziny do dzieci z pustymi rękoma. Tu nawet sam burmistrz miał ręce pełne specjalnego bagażu – bo dla każdego przedszkolaka w każdym przedszkolu w gminie Kłobuck przygotowany był specjalny słodki upominek. Były też oczywiście miłe słowa i pochwały. Dzieciom zawsze się to należy.

 

Dla porządku wyliczmy placówki, w których pojawili się przedstawiciele gminy i fundacji. To Przedszkole Gminne nr 1 w Kłobucku, Przedszkole Gminne nr 2 w Kłobucku, Przedszkole Gminne nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Kłobucku, Przedszkole Gminne nr 5 w Kłobucku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. Józefa Bema w Kamyku, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie, Szkoła Podstawowa w Białej, Szkoła Podstawowa w Libidzy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lgocie i Oddział Przedszkolny SPSK im. św. Dominika Savio w Kłobucku.