1
2
previous arrow
next arrow

Od 25 do 26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim odbył się biwak sportowo-sprawnościowy „Braterstwo bez granic”.

W czasie biwaku „Braterstwo bez granic” jego uczestnicy wzięli udział w zajęciach integracyjnych i sportowych. Każdy z nich miał możliwość sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Ale harcerskie spotkanie nie ograniczyło się tylko do tego rodzaju zajęć. Uczestnicy mieli okazję przeżyć ciekawą przygodę w Salonie Wróżb, zapoznać się z obrzędem harcerskiego świecowiska – czyli takiego jakby ogniska, ale organizowanego nie pod gołym niebem, a w pomieszczeniu i z zapalonymi świecami zamiast ogniska z płonących kawałków drewna.

Harcerze śpiewali, pląsali, bawili się. Wysłuchali też gawędy o braterstwie, którą opowiedziała im dh hm Bożena Rumin. Uczestników biwaku, harcerzy i zuchów, odwiedziła także sama Komendant Hufca ZHP w Kłobucku, dh hm Beata Pluta.

Biwak trwał dwa dni, więc uczestnicy nocowali na miejscu. W szkole. W drugim dniu spotkania, w sobotę, uczestniczyli w zajęciach programowych z zakresu plastyki: „Węzeł braterski” z dłońmi i Kartka Bożonarodzeniowa. Znów nie brakowało gier i zabaw harcerskich. Zresztą każdy biwak to dobra okazja i do tego rodzaju wspólnych zabaw, pląsów, do integracji drużyn hufca.

W biwak sportowo-sprawnościowym „Braterstwo bez granic” wzięły udział harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej Bór z Boru Zajacinskiego, z 5 Drużyny Harcerskiej Słoneczni z Panek, KDH Leśni, 17 TDH Leśne Duchy i PGZ Wesołe Słoneczka z Truskolas. Drużyny z Boru Zajacińskiego i z Panek były tu współorganizatorami – wraz z Komendą Hufca ZHP Kłobuck.

Podczas apelu podsumowującego organizatorzy biwaku wręczyli wszystkim drużynom uczestniczącym w spotkaniu dyplomy i nagrody.