1
2
previous arrow
next arrow

Mimo tego, że pierwszy przetarg nie przyniósł satysfakcjonującego rozstrzygnięcia, w urzędzie gminy spodziewają się, że w kolejnym pójdzie lepiej. Celem jest wybudowanie boiska szkolnego w Opatowie.

– Wpływ sytuacji gospodarczej zauważamy w organizowanych przez nas postępowaniach przetargowych. Mamy przygotowane dwa zadania z Rządowego Programu „Polski Ład” – boisko szkolne przy ulicy Szkolnej w Opatowie i kanalizację z odcinkiem wodociągu w Opatowie, kanalizację w Wilkowiecku. Pierwsze otwarcie ofert przetargowych na boisko szkolne zakończyło się ceną dużo wyższą niż to zakładaliśmy – informował podczas sesji wójt Bogdan Sośniak.

Sytuacja jest – w obecnych uwarunkowaniach – dość typowa i spotykana we wszystkich gminach. W Opatowie nie zrażają się więc, zwłaszcza że dotąd nie notowali tego rodzaju kłopotów przy inwestycjach. Mają dalszy plan działania.

Wójt Bogdan Sośniak poinformował, że to pierwsze postępowanie ze względu na cenę zostało unieważnione. Ale zapowiedział też, że w kolejnym przetargu warunki zostaną nieco zmodyfikowane.

– Dokonujemy zmian jeżeli chodzi nie o zakres inwestycji, ale oczekiwaną jakość materiałów. Przy czym zmieniamy z najlepszych na takie nieco „mniej lepsze” , to znaczy nie pogarszając możliwości funkcjonowania boiska – powiedział wójt Sośniak.

Po tej pewnej modyfikacji warunków przetargu gmina będzie czekać na kolejne oferty przetargowe. Licząc przy tym, że uzyska korzystniejsze propozycje cenowe i boisko będzie można zrealizować. W końcu z dotacji z Polskiego Ładu na pewno chcą w gminie skorzystać.