1
2
previous arrow
next arrow

W połowie września burmistrz Jerzy Zakrzewski, sekretarz Sylwia Piątkowska oraz radny Mirosław Cieśla dokonali oficjalnego otwarcia bloku żywieniowego w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku.

Porównanie stanu sprzed remontu i tego, który jest obecnie, pokazuje dwa zupełnie inne standardy. Stara kuchnia była taka, jakich dawniej funkcjonowało wiele – i łatwo było zauważyć, że potrzebny jest remont i wymiana wyposażenia. Dlatego też postanowiono zrealizować tę inwestycję, a teraz widoczne są jej efekty. Blok żywieniowy w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku wygląda teraz higienicznie i profesjonalnie – przypomina kuchnie w nowoczesnych obiektach gastronomicznych. I tak to powinno dzisiaj wyglądać.

W oddanej do użytku kuchni w przedszkolu wykonano szereg prac remontowo-budowlanych. Zupełnie wymieniono bojler i istniejące tu stare rury. Przeprowadzono wszystkie niezbędne prace elektryczne. Pomieszczenie wyłożono nowymi płytkami ściennymi i podłogowymi, gruntownie poprawiając jego wygląd i dając odczucie, że jest tu schludnie i porządnie. W ten sposób zadbano zarówno o kuchnię, jak i o zmywalnię. Oba pomieszczenia połączono dodatkowym otworem pod tak zwaną szafę przelotową. Wymieniono także drzwi wejściowe, pomalowano ściany i sufit, a różne elementy konstrukcyjne odpowiednio zabudowano. Kuchnia wygląda teraz po prostu zupełnie inaczej i znacznie lepiej niż wcześniej. Przede wszystkim jest też teraz lepiej dopasowana do spełniania swojego głównego zadania.

Po pracach remontowych w środku zamontowano nowy sprzęt i nowe meble ze stali nierdzewnej. Całkowity koszt prac budowlanych wyniósł tutaj 59 810 złotych. Koszt nowych urządzeń, mebli i montażu wyniósł 55 305 złotych.