1
2
previous arrow
next arrow

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnie wyczekiwany przez wszystkich. Ich magię w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkach można było poczuć 15 grudnia 2022 r. za sprawą jasełek zatytułowanych  Dziś niebo się otwiera…, wystawionych przez uczniów reprezentujących wszystkie klasy. W tej środowiskowej uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkoły,  a także zaproszeni goście  na czele z P. Wójt Urszulą Bujak, P. Sekretarz  K. Kubat, Radnymi Gminy Panki na czele z Przewodniczącą p. K. Gierak, Przewodniczącą ZNP P. H. Kapuścik , przedstawicielem OSP w Konieczkach P. M. Konieczko, emerytowanymi pracownikami szkoły, rodzicami oraz społecznością z Konieczek.

Spektakl, osadzony po części we współczesnych realiach, nawiązywał do tradycyjnych obrazów z życia świętej rodziny. Historie biblijne przeplatały się z tymi ze współczesnego świata, stąd pojawiły się postacie przedsiębiorcy, muzyka czy sportowca.  Aktorzy, odgrywając role jasełkowe przybliżyli nam prawdę, że Jezus narodził się na ziemi z miłości do nas i bardzo pragnie, byśmy tą miłością darzyli się nawzajem.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami śpiewanymi przez świetnie przygotowanych solistów. Widzowie mieli także okazję obcować z muzyką na żywo za sprawą kilku świątecznych melodii zagranych przez młodych artystów na fletach oraz syntezatorze.  Niezapomnianych przeżyć dostarczył również zjawiskowy taniec Śnieżynek, będący dopełnieniem całego widowiska. 

Magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć również w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie podczas prezentowanych jasełek przez uczniów  i przedszkolaków tej szkoły.

Nastrój wyjątkowości i magii tworzyły  mieniące się światełka, lampiony oraz  piękna dekoracja. Atmosfera była niezwykle podniosła i poruszająca, a występy  spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wszystkich zebranych.

Na koniec Dyrektor Szkoły Karolina Kurek wraz z Wójtem Gminy Panki Urszulą Bujak złożyły wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2023.