1
2
previous arrow
next arrow

Inauguracja roku Akademii Trzeciego Wieku oraz kilka interesujących wydarzeń kulturalnych – tak wyglądały tegoroczne Kłobuckie Senioralia.

Impreza odbyła się w przedostatnią niedzielę października. Połączyła kilka różnych wydarzeń. Oficjalnego otwarcia Senioraliów dokonał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, który podkreśla wsparcie dla Akademii Trzeciego Wieku i jest otwarty na działania i inicjatywy tego stowarzyszenia. Co zmieściło się w programie? Najpierw, o piątej po południu, uroczyście otwarto wernisaż wystawy malarstwa sekcji plastycznej „Werniks”, która działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej. Wystawa nosiła tytuł „Zanurz się w naszym świecie”. Twórcy, których skupia sekcja „Werniks”, to łącznie 31 osób. Wspólnie w tym formacie tworzą od kilkunastu lat. Mają na koncie szereg wystaw. Ich dzieła to malarstwo sztalugowe, ale też rzeźba, tkactwo i ceramika. Tematyka prac malarskich to często pejzaże realistyczne, martwa natura, portrety, ale też abstrakcje. Od ośmiu lat grupą opiekuje się częstochowska malarka Dagmara Jakubowska-Kaffka. W Kłobucku podczas senioraliów zaprezentowano prace malowane na płótnie techniką akrylu i oleju.

O 17.45 z koncertem wystąpił zespół Marbonare – pochodzący z naszego powiatu i znany już z naszych scen całkiem dobrze choćby z repertuaru nawiązującego do kultury narodowej narodów europejskich.

Inaugurację roku akademickiego Stowarzyszenia Akademia Trzeciego Wieku w Kłobucku zaplanowano na godzinę osiemnastą. W kierunku seniorów – słuchaczy – popłynęły życzenia niegasnącego optymizmu, uśmiechu i samych radosnych chwil oraz satysfakcji z zajęć i zdobywanej wiedzy.

Pół godziny później widownia podziwiała wspaniały spektakl taneczny pod tytułem: „Szeherezada – podróże taneczne przez baśnie tysiąca i jednej nocy”. Wykonawcami były zespoły tańca orientalnego Yasmin i Amaraine. To było zachwycające widowisko, pełne doznań wizualnych i pięknej muzyki. Spektakl przyjęto gromkimi brawami.