1
2
previous arrow
next arrow

W niedzielę, 16 października w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się koncert w żeglarskim klimacie pt. „Morza szum, ptaków śpiew”. Przed publicznością zaprezentowała się Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Bartłomieja Pięty oraz Mażoretki przygotowane przez instruktora Marlenę Marciniec, Chór Con Amore, Studio Piosenki oraz Soliści. Wydarzenie poprowadził Kacper Męcka.

Repertuar wykonywany na scenie był zróżnicowany. Widownia mogła posłuchać utworów tych popularnych oraz tych mniej znanych. Zgromadzona w sali publiczność świetnie się bawiła. 

Na raz, na dwa – to sztandarowy utwór z repertuaru Majki Jeżowskiej, po raz pierwszy zaprezentowany przez artystów ze Studia Piosenki prowadzonego w Gminnym Ośrodku Kultury przez instruktora Annę Chybalską. Tomasz Szewczyk wykonał utwór „Trzecia miłość żagle” z repertuaru Czerwonych Gitar. Damian Banasiak przypomniał wielki przebój Krzysztofa Krawczyka pt.: „Parostatek.” Własną, nastrojową interpretację utworu „Już nie ma dzikich plaż” zaprezentowała Anna Chybalska, instruktor Studia Piosenki.  W piosence żeglarskiej Group „O chłopcu, co się morza trochę bał” pochodzącej z repertuaru grupy Grake Sea Folk zaprezentowali się Łukasz Pluta i Tomasz Szewczyk. Utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka ,,Chciałem być marynarzem” wykonał Mateusz Łopat. Chór Con Amore wykonał jedną z najsłynniejszych piosenek szantowych pt. „Pożegnanie Liverpoolu”.  W towarzystwie chóru utwór Hej,żeglujże, żeglarzu -wykonała Anna Majchrzak. Na zakończenie Marta Kijas z towarzyszeniem wszystkich występujących dziś dla artystów wykonała przebój Roda Stewarta ,, I am sailing”.

Widownia w GOK była wypełniona do ostatniego miejsca. Klimat i charakter wydarzenia był iście morski. Oczarowana muzyką i wykonaniem publiczność podziękowała wszystkim artystom gromkimi brawami. Dyrektor GOK Agnieszka Brodziak na zakończenie koncertu zapowiedziała kolejne muzyczne wydarzenia zaplanowane na najbliższy czas. My już nie możemy się doczekać.