1
2
previous arrow
next arrow

Dla dzieci to droga do szkoły, dla dorosłych – do pracy, na zakupy. Od niedawna ma zupełnie nową jezdnię. W gminie Krzepice zrealizowano przebudowę drogi w Zajączkach Drugich.

Tak dokładnie przebudowano odcinek drogi gminnej, która łączy Zajączki Drugie ze Stankami w gminie Krzepice. To ta sama droga, która na dalszym odcinku przebiega bezpośrednio przy Szkole Podstawowej w Zajączkach Drugich. Remontowi poddany został odcinek mierzący około ośmiuset metrów pomiędzy torami kolejowymi a okolicą skrzyżowania w rejonie Stanek. Tu od dawna stan jezdni był fatalny, więc mieszkańcy, którzy z tej drogi korzystają, z pewnością odczuli znaczącą poprawę. Choć to droga położona nieco na uboczu, jeżdżą tędy nie tylko mieszkańcy gminy Krzepice, ale i pobliskich miejscowości oleskiej gminy Rudniki.

Co najważniejsze, remont drogi gminnej był w ogóle możliwy dzięki zaangażowaniu w to zadanie środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie z tego źródła zbliżyło się kwotowo do 220 tysięcy złotych, a finalna wartość realizacji zadania przekroczyła 530 tysięcy złotych.

W związku z tym, że fundusz rządowy istotnie przyczynił się do możliwości zrealizowania tej inwestycji, w zaaranżowanej ceremonii przecięcia wstęgi i oddania drogi do użytku wzięła udział reprezentująca wiceministra Szymona Giżyńskiego dyrektor jego biura poselskiego Grażyna Matyszczak oraz reprezentujący administrację rządową województwa wicewojewoda śląski Rafał Magdziarz. Samorząd krzepicki reprezentowali burmistrz Krystian Kotynia i radny z Zajączek Drugich Damian Pilarz. Przy przecinaniu symbolicznej wstęgi obecny był sołtys Stanek Bogdan Bala. A w ceremonii otwarcia drogi uczestniczył również radny powiatowy z Krzepic – Maciej Mońka.