1
2
previous arrow
next arrow

W czwartek 29 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku świętowano oficjalne oddanie do użytku dwóch miejsc: wyremontowanej kuchni i siedziby radia „SP Dwójka”. To efekt zrealizowania dwóch ważnych dla placówki inwestycji.

Najważniejsi goście z urzędu miejskiego, czyli burmistrz Jerzy Zakrzewski i sekretarz Sylwia Piątkowska, wspólnie z dyrektor szkoły Wiolettą Skoczylas dokonali oczekiwanego oficjalnego otwarcia obu zupełnie na nowo urządzonych pomieszczeń. Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją – przecięciem wstęg. Kuchnia i radiowęzeł już służą szkolnej społeczności kłobuckiej „Dwójki”.

Koniecznie trzeba dodać kilka słów o obu tych miejscach. Bo aby nadać im obecny kształt, zrealizowano tu całkiem spore inwestycje.

 

Zacznijmy od kuchni. Zdjęcia sprzed remontu pokazują pomieszczenie niczym w jakimś skansenie. Pozbyto się tu wszystkiego starego i zbędnego – aż po mur. Kuchnię wykończono zupełnie od nowa, według nowoczesnych standardów. To był naprawdę szeroko zakrojony, gruntowny remont. Po zakończeniu prac o charakterze budowlanym, w kuchni umieszczono nowy sprzęt kuchenny oraz higieniczne meble ze stali nierdzewnej. Tak to wszystko powinno wyglądać dzisiaj: czysto i higienicznie, praktycznie i ładnie. Całość inwestycji w szkolną kuchnię kosztowała tutaj 136 tysięcy złotych. W odnowionych pomieszczeniach goście z urzędu miejskiego spotkali się też z paniami, które tu pracują na co dzień.

 

Dla wielu dzieci frajdą będzie możliwość korzystania z nowego szkolnego radiowęzła. Tak właściwie to słowo „radiowęzeł” pokoleniu rodziców może się kojarzyć różnie, natomiast to, co powstało w kłobuckiej „Dwójce”, przypomina prawdziwe studio radiowe. Ściany pomieszczeń wyłożono solidnie wygłuszającymi materiałami. W środku oddzielono część realizacji dźwięku i prowadzenia rozmów. Wszystko wygląda właśnie jak studio radiowe. I oczywiście jest wyposażone w nowy, zupełnie nowoczesny i profesjonalny sprzęt radiowy. Pewnie liczba chętnych do tworzenia tego szkolnego radia będzie spora. Może wyrosną tu przyszli dziennikarze radiowi i telewizyjni? Może ktoś z nich w przyszłości będzie sławny i wówczas opowie, że swą przygodę rozpoczynał w nowym szkolnym radiu „SP Dwójka”? To możliwe. Ważne, by szkoła stwarzała takie możliwości do rozwoju dziecięcych talentów. Tu, aby to było możliwe, zainwestowano w szkolny radiowęzeł 35 tysięcy złotych.