1
2
previous arrow
next arrow

W szkole we Wręczycy Wielkiej odbyło się specjalne dyktando dla miłośników języka angielskiego.

Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego przyciągnęło w tym roku grupę niemal czterdziestu uczestników. To dobrze, że uczniowie garną się do tego rodzaju konkursów. Znajomość języka angielskiego jest dziś bardzo ważna dla rozwoju jakiejkolwiek dorosłej kariery. A poza tym pozwala stać się obywatelem świata niezależnie od tego, skąd się pochodzi.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie ortograficznym, pisali dyktanda – co oczywiste – po angielsku. Dla różnych grup wiekowych przygotowano różne teksty. Uczestnicy zmagań z klas V-VI przypomnieli sobie historię Gerdy, Kaja i okrutnej Królowej Śniegu – czyli postaci z wszystkim znanej baśni Andersena. Uczniowie z klas VII-VIII stawili czoła tekstowi o „Mikołajowym” biznesie w Stanach Zjednoczonych.

Młodzież szkolna poradziła sobie doskonale. W młodszej grupie wiekowej zwyciężył Mateusz Matysiak z klasy VI a. Drugie miejsce wywalczyli sobie swą znajomością angielskiej ortografii: Natalia Pasieka – również z VI a – oraz Antoni Przygoda z VI b. Miejsce trzecie zajęła Alicja Stanek z klasy VI a. Wyróżnieni zostali: Wiktor Lesiak z V b i Oliwia Tomczyk z VI b.

W starszej grupie wiekowej najlepiej napisał dyktando Jakub Strzelczyk z klasy VIII a. Miejsce drugie zajął Bartosz Syguda, także z VIII a. Miejsce trzecie – Paweł Ksoń, też z VIII a. Przyznano dwa wyróżnienia. Dla Miłosza Kuca i Weroniki Kot. To też uczniowie klasy VIII a. Pozostaje pogratulować laureatom.