1
2
previous arrow
next arrow

19 listopada po sąsiedzku, w Działoszynie, odbywał się koncert finałowy V Jesiennych Spotkań z Folklorem. Nasze miasto powiatowe i cały powiat godnie reprezentował tam Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”.

Popularny i mający piękne tradycje kłobucki zespół folklorystyczne pojechał do sąsiadów na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew. To ta organizacja przygotowywała i realizowała tegoroczną odsłonę cyklicznie odbywających się Jesiennych Spotkań z Folklorem.

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka” prezentował nasz folklor na scenie Działoszyńskiego Domu Kultury. Obok naszych artystów w koncercie wziął udział także Zespół Folklorystyczny „Trębaczewianie” – z powiatu pajęczańskiego – oraz Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa – z powiatu wieluńskiego. Było to więc spotkanie z folklorem tyleż jesienne, ile regionalne, goszczące artystów z trzech sąsiadujących w naszym regionie województw.

Zgodnie z zamysłem organizatorów celem koncertu była właśnie prezentacja folkloru ziemi łódzkiej i regionów sąsiednich. Tancerze naszego Zespołu reprezentowali więc nasz region, nasze województwo i nasz folklor. Przedstawili tańce i pieśni regionu kłobuckiego, częstochowskiego, ale i cieszyńskiego, górnośląskiego. Dodali do tego nasze tańce narodowe. Występ musiał się podobać.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a patronat sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn.