1
2
previous arrow
next arrow

Sposób prowadzenia spraw oświatowych w gminie Kłobuck został bardzo wysoko oceniony przez instytut zajmujący się tematyką oświatową

– Cieszy fakt, że dostrzeżono podejmowaną przez nasz samorząd szeroko rozumianą politykę oświatową, bo wiemy, że edukacja naszych dzieci jest inwestycją w przyszłość – powiedział burmistrz Jerzy Zakrzewski krótko po odebraniu zaszczytnego wyróżnienia.

Narodowy Instytut Edukacyjny przyznał wyróżnienie wynikające z wysokiej oceny funkcjonowania gminnej oświaty w Kłobucku. Burmistrz Jerzy Zakrzewski wyróżnienie „Za znakomitą politykę oświatową samorządu” odebrał osobiście z rąk przedstawicieli Narodowego Instytutu Edukacyjnego. Wśród kryteriów, które stoją za tą nagrodą, znajduje się osiąganie przez gminną oświatę znakomitych wyników w edukacji oraz spełnianie standardów europejskich.

Narodowy Instytut Edukacyjny tworzą osoby mające doświadczenie w pracy w czołowych instytucjach związanych z polityką oświatową i teoretycznymi podstawami edukacji – jak Ministerstwo Edukacji Narodowej i Uniwersytet Warszawski.