W niedzielę 25.09. odbył się XXVIII OGÓLNOPOLSKI BIEG KRZEPKICH TAURON RUN 2022 IM. KAZIMIERZA ZEMBALI.
Archiwum autora:Redaktor Naczelna
Cross Country o Puchar Posła RP Szymona Giżyńskiego
W Krzepicach na Torze św. Krzysztofa znów było sporo sportowych emocji. Rywalizowali motocykliści crossowi.
Polski Ład dał szansę na remont drogi Lipie-Parzymiechy
Wiele prób pozyskania dofinansowania na przebudowę tej zniszczonej już mocno drogi powiatowej kończyło się niczym. Dopiero rozdanie środków z Polskiego Ładu przybliżyło możliwość realizacji tej ważnej inwestycji.
Złoty jubileusz par małżeńskich z gminy Lipie
27 września w gminie Lipie zorganizowano gminne obchody złotych godów dla par małżeńskich, które ślub zawarły w 1971 lub 1972 roku. Uroczystości rozpoczęła msza święta, a w części oficjalnej jubilatom wręczono prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Sukces KGW Wręczyca Wielka i Wręczynek Plus na Etnostradzie
2 października br., KGW Wręczyca Wielka podczas spotkań folklorystycznych 2022 ETNOSTRADA w Częstochowie. Na scenie zaprezentowało się niemal 30 zespołów w kategoriach śpiewaczych, pieśni i tańca, scenki obrzędowe oraz bez podziałów kategorii.
KGW Borowe w finale konkursu festiwal od kuchni w Warszawie
W sobotę, 1 października Panie z KGW Borowe reprezentowały gminę Wręczyca Wielka w finale konkursu Festiwal KGW Polska Od Kuchni w Warszawie.
Maszt z projektu „Pod biało-czerwoną” stoi w naszej gminie
We wrześniu br. przy budynku Urzędu Gminy Wręczyca Wielka, postawiony został 8-metrowy maszt, na którym powiewa biało-czerwona flaga.
Zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP
18 września 2022 roku na stadionie KS „SOKÓŁ” we Wręczycy Wielkiej odbyły się zawody sportowo- pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP. Organizatorem był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we Wręczycy Wielkiej.
Rusza budowa II etapu sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konieczki
Gmina Panki pozytywnie rozstrzygnęła przetarg na wykonanie drugiego etapu kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konieczki. Wykorzystane zostaną tu środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Termomodernizacja budynku OSP Zwierzyniec Trzeci
W Gminie Panki w ramach umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wykonano termomodernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierzyńcu Trzecim.

