28 września 2022 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega-bieg Fair Play PKOL 2022” w Gminie Panki odbyły się gminne biegi przełajowe.
Archiwum autora:Redaktor Naczelna
Gmina zabiega o środki na doświetlenie przejść dla pieszych
Podstawą bezpieczeństwa na drodze jest dobra widoczność. W przypadku przejść dla pieszych w nocy szczególnie ważne jest odpowiednie ich oświetlenie. Gmina Panki chce uzyskać środki na ten cel. W grę wchodzą przejścia, na których szczególnie łatwo spotkać pieszego. Na drodze o największym tutaj natężeniu ruchu.
Śląskie. Przywracamy błękit
26 września 2022 r. w Teatrze Polskim odebraliśmy nagrodę specjalną Innowatory WPROST 2022 za najlepsze działania w zakresie ekologii i środowiska.
Opatowska drużyna w rowerowych mistrzostwach subregionu
17-18 września w Parzymiechach rozgrywany był 44. Bieg Jesienny im. red. Tomasza Hopfera. Impreza składa się obecnie z wielu konkurencji, w tym nie tylko biegowych. Jedną z nich były rozgrywane po raz pierwszy Mistrzostwa Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie Rowerowym. To były zawody drużynowe, w których startowały reprezentacje gmin.
W Łobodnie powstało wielofunkcyjne boisko
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Łobodnie ma od tego roku do dyspozycji przydatny obiekt sportowy. To nowe boisko wielofunkcyjne. Można na nim ćwiczyć, grać – po prostu prowadzić lekcje wychowania fizycznego lub sportowe zajęcia pozalekcyjne.
Wszyscy świętowali Dzień Przedszkolaka
Dla dzieciaków, w których gronie są i takie młode osoby, dla których niedawno rozpoczął się ich pierwszy rok w przedszkolu, taki Dzień Przedszkolaka musi być dużym przeżyciem. W gminie Kłobuck święto to obchodzono we wszystkich placówkach, w których są oddziały przedszkolne.
Nowy blok żywieniowy w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku
W połowie września burmistrz Jerzy Zakrzewski, sekretarz Sylwia Piątkowska oraz radny Mirosław Cieśla dokonali oficjalnego otwarcia bloku żywieniowego w Przedszkolu Gminnym nr 2 w Kłobucku.
Mają nowiutką kuchnię i szkolne radio z prawdziwego zdarzenia
W czwartek 29 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku świętowano oficjalne oddanie do użytku dwóch miejsc: wyremontowanej kuchni i siedziby radia „SP Dwójka”. To efekt zrealizowania dwóch ważnych dla placówki inwestycji.
Rozbudowa i adaptacja zdegradowanego budynku w Przystajni
Rozbudowa i adaptacja zdegradowanego budynku w Przystajni, ul. Częstochowska 2 wraz z zakupem niezbędnego sprzętu na potrzeby Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Szlakiem starych młynów, wspominając Bogusława Leszczyńskiego
W gminie Przystajń nikomu nie trzeba przypominać postaci przedwcześnie zmarłego Bogusława Leszczyńskiego – długoletniego sekretarza gminy, miłośnika tutejszej małej ojczyzny, jej historii, walorów turystycznych, a przy tym turysty, który też na rowerze zaglądał w dalekie nawet zakamarki naszego powiatu i okolicy. Rajd rowerowy organizowany teraz co roku w Przystajni poświęcony jest jego pamięci.

